LED inšpekčné svetlá a montážne reflektory ELWIS PRO - dobré svetlo pre vašu profesiu i voľný čas

24.10.2018

 

Profesionálne LED svetidlá v sortimente NG TOOL

Spoločnosť N.G. ELEKTRO TRADE, a.s. ponúka pod oborovou značkou NG TOOL kompletný sortiment profesionálnych inšpekčných svietidiel a reflektorov dánskeho výrobcu ELWIS Lighting, ktoré môžu byť skvelým pomocníkom každému odborníkovi v rôznych odboroch. Ich základnou vlastnosťou, okrem dlhej životnosti moderných LED svetelných zdrojov a vysokého svetelného výkonu, je kvalitné biele svetlo (až 7500 K) s výborným podaním farieb (podľa typu až CRI 95+). Robustné puzdrá ponúkajú vysoké krytie proti prachu a vode (až IP 65) a mechanickú pevnosť až IK09. Väčšina produktov je napájaná osvedčenými lítiovými akumulátormi (ktoré v podobe združených článkov poháňajú napríklad aj niektoré modely automobilov Tesla) a vybrané typy umožňujú aj prevádzku na bežné alkalické batérie. Intuitívne jednotlačidlové ovládanie všetkých funkcií zvyšuje ergonómiu a bezpečnosť použitia.

DOBRÉ SVETLO pre vašu profesiu i voľný čas

Dostatok kvalitného svetla je základom pre dobre odvedenú a presnú prácu s vysokou mierou bezpečnosti. Či už osvetľujete pracovný priestor alebo bezpečnú únikovú trasu, kontrolujete akosť rôznych materiálov či kvalitu povrchovej úpravy (lakovanie, leštenie, maliarske a štukatérske práce), vždy potrebujete vidieť ostro, s dostatočným kontrastom a verným podaním farieb. ELWIS PRO nastavuje nový štandard mobilných akumulátorových a batériových svietidiel. Ergonomické, technicky vyspelé a vysoko funkčné - tieto produkty boli navrhnuté a vyvinuté ako perfektný nástroj pre pokročilých profesionálov, ktorí nestoja o kompromisy. Nasledovný obsah predstavuje iba vybrané položky. Kompletnú ponuku výrobkov ELWIS Lighting nájdete na www.ngtool.cz.

 

INSPEKČNÉ SVIETIDLÁ

Sortiment ponúka výber odolných a flexibilných osvetľovacích telies s vysokým indexom CRI 95+, ktoré možno viac spôsobmi upevniť (napríklad pomocou magnetov, vždy s ochranou proti poškriabaniu povrchu) a zároveň umožňujú nasmerovanie svetelného zdroja. Kombinácia ABS a TPE gumy zaisťuje vysokú mechanickú pevnosť puzdra (IK07), číre polykarbonátové alebo PMMA kryty čipov SMD / COB LED odolajú škrabancom a sú farebne stále. Poskytované svetlo s farebnou teplotou 6000 K tak má dlhodobo stabilné podanie farieb. Spravidla sú k dispozícii dva svetelné zdroje (bodový a plošný) s voliteľnou intenzitou v niekoľkých stupňoch. Napájanie zaisťujú osvedčené lítiové akumulátory, ktoré možno dobíjať z akéhokoľvek USB portu pomocou kábla s Micro USB konektorom.

Svietidlo ELWIS Pro D0 (obj. kód: NELW 14050)

Malá a ľahká baterka s bodovým svetelným zdrojom (100 lm) a s plošným svetelným zdrojom (140 lm / CRI 95+). Poskytuje cca 2,5 h prevádzky s pevnou intenzitou svetla. Závesný klip s magnetom je otočný a umožňuje nasmerovanie svetla. Svietidlo je vybavené LED indikáciou stavu nabíjania.

Svietidlo ELWIS Pro D2 (obj. kód: NELW 14052)

Robustné flexibilné svietidlo s polohovateľnou magnetickou opierkou a závesným hákom. Bodový svetelný zdroj (80 lm) a plošný svetelný zdroj (250 alebo 125 lm / CRI 95+). Doba prevádzky až 10 h s voliteľnou intenzitou svetla. Opierka aj hák vďaka kĺbom umožňujú variabilné upevnenie a neobmedzené smerovanie oboch svetelných zdrojov podľa potreby. Robustné puzdro má celkové krytie IP54 triedy III. Indikácia stavu nabíjania a svetelná výstraha pred úplným vybitím zvyšujú spoľahlivosť a bezpečnosť pri práci.

Svietidlo ELWIS Pro D4 (obj. kód: NELW 14054)

Univerzálne svetlo s vysokým svetelným výkonom a alumíniovou výstuhou polohovateľnej hlavice. Bodový svetelný zdroj (80 lm) dopĺňa hlavný svetelný zdroj so 420 alebo 240 lm a CRI 95+. Maximálna doba prevádzky s voliteľnou intenzitou svetla je 10 h. Vystužené puzdro disponuje celkovým krytím IP52. Presnejšia indikácia stavu nabíjania pomocou 3 LED určuje mieru nabitia a svetelná výstraha pred úplným vybitím zvyšuje spoľahlivosť svietidla. Magnetická základňa a polohovateľná štíhla hlavica so svetelnými zdrojmi zvyšujú flexibilitu a rozsah použitia.

Svietidlo ELWIS Pro D6 (obj. kód: NELW 14056)

Najvýkonnejšie odolné svietidlo tejto rady disponuje hlavným jednočipovým COB LED zdrojom s vlastnou optikou (500 lm alebo 220 lm alebo 110 lm / CRI 95+) a vymeniteľným PC krytom. Doplnkový bodový zdroj má svetelný tok 140 lm. Maximálna doba prevádzky s voliteľnou intenzitou hlavného svetelného zdroja je 7,5 h. Vysoko odolné puzdro ponúka krytie IP 65 triedy III a rozsah prevádzkových teplôt od - 20 ° C do + 50 ° C. Praktická 3 stupňová LED indikácia stavu nabíjania zlepšuje prehľad o možnostiach prevádzky a výstraha pred blížiacim sa vybitím umožní včasné pripojenie k zdroju napätia. Základňa i tu plní funkciu sklopnej magnetickej opierky a spolu s výklopným závesným hákom rozširuje možnosti fixácie a smerovanie svetla.

 

ČELOVÉ SVIETIDLÁ

V tomto segmente je k dispozícii niekoľko variantov odolných a výkonných čelových svietidiel, napájaných nabíjateľnými článkami alebo klasickými alkalickými batériami. Výhodou sú odolné puzdrá s krytím proti prachu a vode (IP 44 / IP 65) z kombinácie POM, ABS a alumínia, kvalitný COB LED svetelný zdroj a fokus-optika, ktorá umožní prispôsobiť svetelný kužeľ pre osvetlenie plochy alebo naopak dosvit na veľkú vzdialenosť. Poskytované svetlo má teplotu chromatickosti 7500 K a voliteľnú intenzitu. Výkonné akumulátory možno dobíjať z akéhokoľvek USB portu pomocou Micro USB kábla.

Svietidlo ELWIS Pro H1 (obj. kód: NELW 700H1)

Ľahké batériové svietidlo s polohovateľnou hlavicou, u ktorej je možné presne regulovať a aretovať uhol sklonu. Svetelný zdroj poskytuje biele svetlo s tokom 365 lm alebo 75 lm (znížený výkon). Pevná optická šošovka vytvára vo vzdialenosti 1 m cca 2 m široký osvetlený priestor, max. dosvit je 25 m. Pohodlným jednotlačidlovým ovládaním je možné voliť intenzitu svietenia s výdržou až 37 h pri zníženom a až 30 h pri maximálnom výkone. Prevádzku zaisťujú 3 x AAA alkalické batérie. Batériové puzdro je kvôli rozloženiu váhy umiestnené na zadnej strane viacbodového elastického pásu, čo spoločne s mäkkými podložkami zvyšuje stabilitu a komfort nosenia. Prepojenie medzi napájacou časťou a LED zdrojom tvorí odolný kábel s pracovnou teplotou do -40 ° C.

Svietidlo ELWIS Pro H2 (obj. kód: NELW 700H2-R-A)

Akumulátorové svietidlo s polohovateľnou hlavicou a fokus-optikou pre nastavenie svetelného kužeľa (šírka 25 - 160 cm vo vzdialenosti cca 1 m). Hlavný svetelný zdroj s dvomi stupňami intenzity poskytuje svetlo s tokom 420 lm (dosvit 150 m) alebo 82 lm (dosvit 60 m). Doba svietenia je 16 h pri zníženom výkone alebo 7 h s max. intenzitou. V puzdre akumulátora, umiestnenom v zadnej časti nosného pásu, je integrovaný orientačný zdroj svetla (červená LED s 8 lm, dosvit 12 m) so samostatným spínačom. Tento spínač, resp. jeho dvojfarebné podsvietenie, zároveň slúži ako indikátor stavu nabíjania. Nabíjací transformátor s univerzálnym USB - Micro USB káblom je súčasťou dodávky.

Svietidlo ELWIS Pro H4 (obj. kód: NELW 700H4)

Veľmi výkonné akumulátorové svietidlo so sklopnou hlavicou, doplnkovým červeným svetlom a s fokus-optikou pre ľahké nastavenie svetelného kužeľa. Hlavný výkonový zdroj s optickým zoomom ponúka biele svetlo so 410 lm a dosvitom až 260 m alebo pri zníženom výkone svetelný tok 45 lm s dosvitom 80 m. Je doplnený červeným LED zdrojom so svetelným tokom 6 lm. Svietidlo vydrží v prevádzke na maximálny výkon cca 9 h, pri červenom svetle 17,5 h. Vyberateľný akumulátor možno dobíjať pomocou priloženého kábla z akejkoľvek USB zásuvky a v prípade potreby ho možno nahradiť klasickými alkalickými batériami (3 x AAA). V rámci príslušenstva je možné dokúpiť ďalší akumulátor. Aj tu je štandardom komfortný elastický pás.

 

RUČNÉ SVIETIDLÁ

Bohatá ponuka ručných akumulátorových a batériových svietidiel v klasickom formáte ponúka varianty pre rôzne použitia vrátane svietidiel so špeciálnymi svetelnými zdrojmi,

napr. s UV-LED zdrojom. Vysoký svetelný tok bielych COB LED svetelných zdrojov (až 810 lm) a odolné pevné puzdrá s vysokým krytím (až IP 65) z alumínia používaného v leteckom priemysle sú zárukou dlhodobej funkčnosti s vysokou úžitkovou hodnotou. Ozubená korunka taktickej hlavice s fokus-optikou, ktorá umožňuje prispôsobenie svetelného kužeľa pre osvetlenie plochy alebo na bodové nasvietenie na veľkú vzdialenosť, zároveň poslúži v prípade núdze ako kladivo k rozbitiu skla či ako obranný prostriedok.

Svietidlo ELWIS Pro S8 (obj. kód: NELW 700S8A)

Najvýkonnejší zástupca tejto skupiny, ktorého prevádzku zaisťuje osvedčený Li-ion akumulátor. Svetelný zdroj COB LED so svetelným tokom 810 lm (dosvit 185 m) alebo 175 lm (dosvit 85 m) opäť s pohodlným jednotlačidlovým prepínaním režimov intenzity. Doba svietenia dosahuje 4,5 h pri plnom a 6,8 h pri zníženom výkone. Akumulátor sa dobíja cez bežný Micro USB kábel z akejkoľvek USB zásuvky. Súčasťou balenia sú okrem textilného puzdra a praktického pútka na ruku i nabíjacie zdroje s USB výstupom pre klasickú sieť 230 V AC a 12 / 24V DC (do zásuvky autozapaľovača).

 

PRACOVNÉ REFLEKTORY

Sortiment ponúka niekoľko výkonných a odolných osvetľovacích telies s vysokým indexom podania farieb CRI 95+. Sú vybavené nastaviteľnou opierkou, slúžiacou na zavesenie alebo k opore pre pohodlné nasmerovanie poskytovaného svetla. K dispozícii je výber príslušenstva pre rôzne spôsoby upevnenia a pre niektoré typy aj doplnkové výmenné akumulátory. Silné biele svetlo s 5000 K a až 3800 lm spolu s vysokým CRI predurčuje vybrané reflektory okrem bežného nasvietenia takisto k presnej vizuálnej kontrole kvality povrchovej úpravy a štruktúry rôznych materiálov. Puzdrá z alumínia s bezpečnostným TPE rámom sú zárukou vysokej dynamickej pevnosti (Až IK09), zapustené kryty svetelných zdrojov z pevnostného skla odolajú škrabancom i rázovému poškodeniu.

Reflektor ELWIS Pro X2 (obj. kód: NELW 80032)

Tento reflektor je osadený 20 W COB LED čipom so 110 ° vyžarovacím uhlom a svetelným tokom 1700 lm. Možnosť voľby intenzity v dvoch stupňoch a s dobou prevádzky 3 h (max. výkon) alebo 6h (znížený výkon). Krytie puzdra proti prachu a vode IP 65, dynamická pevnosť IK09. Jednoduché ovládanie a indikácia nabíjania aj prevádzkového stavu akumulátora zvyšujú celkovú ergonómiu a úžitkovosť. Napájanie zo siete 230 V alebo integrovaným Li-Ion akumulátorom, ktorý zároveň slúži ako powerbanka s USB výstupom DC 5 V pre dobíjanie prenosných zariadení. Nabíjací transformátor je súčasťou balenia.

Reflektor ELWIS Pro TL2 (obj. kód: NELW 80020)

Odolný a praktický reflektor s plynulým stmievaním, bohatým montážnym príslušenstvom a vymeniteľným lítiovým akumulátorom. V rámci príslušenstva je možné dokúpiť ďalší akumulátor či montážne lišty a držiaky pre rôzne spôsoby upevnenia alebo zavesenia. Základný kĺb umožňuje reflektor naklápať a jeho pozíciu v rôznych polohách zafixovať. Ako svetelný zdroj je integrovaný 15 W COB LED čip s 95 ° vyžarovacím uhlom a svetelným tokom 1200 lm (prevádzka 3 h) alebo 600 lm (znížený výkon, prevádzka 8 h). Celkové krytie reflektora je IP 44, dynamická pevnosť je IK07. V akumulátore sú integrované LED pre indikáciu stavu nabitia. Nabíjací transformátor pre 230 V je súčasťou balenia, rovnako ako základný polohovateľný stojan a závesný hák.

 

 

BEZPEČNOSTNÉ SVIETIDLO

S odolným puzdrom z pogumovaného ABS a polykarbonátu (Krytie IP 65, trieda III, IK07) je toto magnetické výstražné svietidlo vhodné pre akúkoľvek krízovú situáciu. Obvodové oranžové LED čipy s niekoľkými svetelnými režimami pre rôzne typy svetelných výstrah (rotujúce svetlo, stroboskopické svetlo, prerušované svietenia, SOS signál). Svietidlo je ľahké a pláva na vodnej hladine. Doba prevádzky až 10 hodín. Silný akumulátor s magnetickým konektorom pre dobíjanie pomocou priložených nabíjacích adaptérov (230 V AC a 12/24 V DC) alebo z bežného USB portu. V nabíjacom konektore je integrovaná LED indikácia stavu nabíjania.

Svietidlo výstražné (obj. kód: NELW 14710A)

 

 

 
 

← zoznam aktualit

 

Všetky naše produkty zakúpite v našej rozsiahlej predajnej sieti. V prípade otázok nás kontaktujte.

Kontaktujte nás